УРЯДОВІ САЙТИ

 

Афоризми

В мире нет Вечных Двигателей, зато полно Вечных Тормозов.

Загальна інформація

Село Дорогинка розташоване в Фастівському районі Київської області, на північ від райцентру на різноверхих берегах засихаючої річки Шкарівка (притока ріки Ірпінь), на місці якої з'явилося 7 ставків, що переважно використовуються для риболовлі. 

Враховуючи виняткову екологічність, ще з радянських часів входить до зеленої зони столиці України — міста Києва, майже з усіх боків оточено змішаним лісом (дуб, сосна, осика тощо), місце збирання грибів та ягід.

Назва села, походить, за переказами, від імені козака Дороша, що оселився тут у XVII ст.

Дорогинка має сільську раду, лісництво, церкву, загальноосвітню школу (I-III ступенів), є батьківщиною Героя Радянського Союзу А.П. Грисюка.

У селі існує спортивний ліцей з академічної греблі, вихованці якого є золотими призерами багатьох міжнародних змаганнь.
Також існує спортивний колектив активу села який в 2010 р. згуртував футбольну команду «Вікторія» та волейбольну команду «Дорогинка».

З 2003 р. створено громадське формування з охорони громадського порядку «Граніт» та після соціально-політичних подій які сталися в лютому 2014 р. до складу формування вступило ще понад 30 громадян які є мешканцями с. Дорогинка та згідно своєї статутної діяльності забеспчують охорону громадського порядку в селі.

У селі також діє дитячий будинок сімейного типу «Нова надія».
Село розташоване на відстані 75 км від центра міста Києва (вул. Хрещатик) та 10 км від міста Фастова (районного центру).

Найближчий населений пункт — село Кощіївка на схід від села.
Кощівка адміністративно входить до Дорогинської сільської ради.
 
 


Населення: 803 чол.

Щільність населення: 211 чол./кв.км.

Висота над рівне моря: 171 м.

Територія: 3.8 кв.км.

Річка: р. Шишкарівка
Год заснування: 1647 р.