УРЯДОВІ САЙТИ

 

Афоризми

Если женщина ценит Ваше время и нервы - не жалуется на все и вся, не ноет и не скандалит, то это значит, что Вы ей попросту безразличны.

ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ОСВІТИ В с.ДОРОГИНКА

З архівних документів відомо, що в ХІХ столітті (1881 р.) в с.Дорогинка Веприківської волості, Васильківського повіту була одна церковно-приходська трикласна школа.("Словник географічний Польського королівства" том 11 Варшава І881, стор. 123 (польською мовою).

У школі працював один учитель. Всі три класи розміщались в одній кімнаті. Всього учнів було 40-50. Більшість дітей відвідували тільки 1-2 клас, а в третій клас ходили діти більш заможних батьків.

Навчання в школі проводили російсько-слов’янською мовою. Вивчали предмети: Псалтир, часослов, російську мову та арифметику. Закон божий викладав священик. Учитель жив в тяжких умовах і повністю залежав від попа.

Школа - це була звичайна сільська хата, з солом’яним дахом, в ній було три кімнати;в одній кімнаті навчалися діти, в другій - жив учитель, а в третій кімнаті зберігалось майно: дрова, лави.

З року в рік населення в селі збільшувалось, а тому старе приміщення ніколи не задовольняло потреб села. У І907 році уїзна земська управа запланувала побудувати однокласну школу на зразок Мотовилівсько-Слобідської.

В наступному році - 1908 - на добудову Дорогинськоі школи в проектно-кошторисній документації було закладено 4250 крб. Будівництво розпочалося І9О9-1910 роках, але в зв'язку із початком першої Світової війни, будівництво школи не було закінчено.

Лише у І926 році закінчилось будівництво Дорогинськоі школи. Завідуючим школою був Степаненко Федір Васильович. Дітей навчали Степаненко Ніна Павлівна, Ціпенюк Аделя Зиновіївна, Бойко Олена Омелянівна.

До І931 року в с. Дорогинка була початкова школа, а в І93І році було відкрито семирічну школу. В 1934 році був перший випуск семирічної школи.

З І934 року директором школи працював Заєць Павло Васильович, який приклав багато зусиль, щоб школа могла добре працювати. В І941 році Дорогинську семирічну школу закінчило 70 учнів.

На початку Великої Вітчизняної війни школа була закрита, кабінети та навчальне приладдя пограбоване, знищене. Діти не навчалися, а приміщення школи використовувалось як німецька катівня. Саме тут було замучено Педченко Лукію Антонівну, Задорожнього Василя, Сьомкіну Марію Титівну. Як герої загинули від рук ворога комсомольці-випускники Дорогинської школи Педченко Іван Михайлович, Педченко Микола Федорович та Барсуков Василь Григорович, які допомагали партизанам, були зв’язківцями в партизанському загоні.

Разом з ними допомагали партизанам і піонери та комсомольці. Піонерка Никоненко Віра Петрівна та Даниленко Надія Іванівна були зв’язківцями в загоні.

Після Великої вітчизняної війни школу відбудовано. З І944 року директорами школи були Педченко Віра Михайлівна, Бондаренко Петро Іванович, Попович Іван Пилипович, Чиркова Галина Ільківна, Лисак Андрій Васильович.

З 1967 року директором школи працювала Машовець Марія Омельківна.

В школі навчалося І77 учнів, працювало 14 вчителів та старша піонервожата.

При школі було створено групу продовженого дня, яка охоплювала І44 учні. Для цих дітей було організовано харчування. при школі, створено всі умови, щоб учні могли успішно навчатися. У школі працювали гуртки: співочий, драматичний, фізкультурний, краєзнавчий, літературний, математичний, атеїстичний. Для послуг учнів в школі працювала бібліотека. Навчання проводилось в одну зміну.
 
В 1987 році в с. Дорогинка відкрилася середня школа площею 1586 кв.м. В школі навчання проводиться в навчальних кабінетах, працюють їдальня, спортзал, майстерня.
Директором школи працював Рудник Віталій Володимирович, а з І993 року - Страшук Галина Олександрівна.

Дорогинську середню школу закінчило 157 учнів, з них з золотою медаллю - 8 учнів, із срібною-3 учні. Нагороджено похвальними грамотами - 14 учнів. Успішно навчаються або закінчили вищі навчальні заклади 44 % випускників.

вчителями школи працюють її колишні випускники: Постернак Сергій Васильович, Задорожна Євгенія Василівна, Задорожна Оксана Вікторівна. Литвинська Зінаїда Миколаївна працює тренером обласної спортивної школи-інтернату. З І967 року школа носить ім’я героя Радянського Союзу А.С. Грисюка.