УРЯДОВІ САЙТИ

 

Афоризми

Холодное оружие всех видов. Прямые поставки из холодильника в Москве.

ЗОЛОТАВІ ХРЕСТИ ПОСТАЛИ НАД ДОРОГИНСЬКОЮ ЦЕРКВОЮ св. АРХИСТРАТИГА МИХАЇЛА

Сонячного вівторка 10 червня 2014 року, на третій день свята Св.Тройці, в Дорогинці сталася визначна історична подія , на яку до села з архіпастирським візитом прибув архієпископ Житомирський і поліський Української Автокефальної Православної Церкви Володимир.
 
Метою візиту було освячення хрестів, встановлених над новозбудованою місцевою православною церквою Св. Архистратига Михаїла.
Церква у селі Дорогинка має величну історію і вважається найдавнішою з усіх збережених донині дерев’яних церков Центральної, Східної та Південної України. Відомий дослідник Л.Похилевич у 1864 році писав про неї так: "Церковь Свято-Михайловская, деревянная, 5-го класса; земли имеет 65 десятин; построена в 1600 году, как значится в клировых ведомостях, но в 1852 году фундаментально исправлена и построена при ней новая колокольня”.
Недаремно у 1971 році храм було перенесено з Дорогинки до Музею народної архітектури та побуту України в Пирогові на околиці Києва після того, як у 1937-му колишньою безбожницькою більшовицькою владою було заарештовано та розстріляно її останнього священика Йосипа Базилевича. Музейники Пирогова фактично врятували храм, давши йому друге дихання. Його на новому місці досить швидко зібрали й відреставрували, надавши, до того ж, первісного (до капітального ремонту 1852 р.) вигляду.
Відреставрували й славетний іконостас, який був виконаний у стилі українського бароко невідомими майстрами київської школи різьблення ХVІ-ХVІІ століть. Різьблений з липи, посріблений та позолочений, він був і є нині справжнім шедевром давнього сницарського та ікономалярського мистецтва. Особливо вирізняються у ньому вишукані царські врата і чотири намісні образи, рівних яким не віднайти у всіх знаменитих іконописних збірках Києва, Львова та Луцька. Тому і любуються туристи зі всіх куточків України і світу старою дорогинською церквою у Пирогові.
Натомість після здобуття Україною незалежності постало гостре питання з новим храмом у самій Дорогинці. Для віруючих місцева влада виділила просторе пристосоване приміщення, над яким з’явилися хрести. Але дорогинці тривалий час мріяли про свій типовий храм. І декілька років тому місцева громада Св. Архистратига Михаїла взялася за лопати і кельми, розпочавши будівництво омріяного храму. Новий храм за формою багато у чому копіює стародавній дерев’яний храм Св. Архистратига Михаїла, але матеріали, з яких він будується, вже значно міцніші.
І ось стараннями парафіян, священика Миколая, робітників і благодійників з усього Фастівського району за досить короткий термін були збудовані фундамент і стіни нової дорогинської церкви, зведено її куполи.
А днями, як уже згадувалося, на них з’явилися й освячені золотаві хрести.
Аби розділити радість місцевої громади, 10-го червня до Дорогинки прибуло багато гостей. На встеленій квітами доріжці Владику Володимира зустрічали всі священики Фастівського благочиння УАПЦ, запрошені священнослужителі Української Православної Церкви Київського Патріархату і Української Греко-Католицької Церкви, меценати, депутати районної і міської рад, представники Товариства "Просвіта” та інших громадських об’єднань Фастівщини. Багатьох із них (наприклад, директора Кощіївського кар’єру В. Гончарова, директора "Пивоварні Зіберта” Л.Онищук, приватного підприємця В. Євреєнка, дорогинського лісничого О. Стукала, керівників фірм і господарств у Дорогинці тощо) було відзначено місцевою громадою за їх внесок у будівництво храму символічними дарунками і церковними грамотами.
Відтепер гості Дорогинки здалеку бачитимуть золотаві хрести нововідродженої церкви Св. Архистратига Михаїла, а місцеву громаду чекає продовження нелегкої праці з її подальшого внутрішнього ремонту і оздоблення. Як бачимо, з Божою допомогою старовинна церква у Дорогинці відроджується.

від редакції